مقالات

ساختار کارتن از تولید تا بازیافت

ساختار کارتن از تولید تا بازیافت

ساختار کارتن از تولید تا بازیافت مراحل بسیاری را طی می کند و بهترین نوع بسته بندی برای انواع کالا است. 

کارتن را می توان برای بسته بندی طیف گسترده ای از محصولات مواد غذایی مانند غلات، شیرینی، غذای منجمد و سرد، محصولات نانوایی، چای، قهوه و سایر غذاهای خشک تا داروها، لوازم آرایشی و بسیاری محصولات دیگر استفاده کرد.

 کارتن ها به طور فزاینده ای به مواد بسته بندی ترجیحی برای محصولات با کیفیت بالا تبدیل می شوند. صنعت کارتن و کارتن به خواص پایداری منحصر به فرد محصولات مبتنی بر کارتن افتخار می کند.

کارتن ها از یک منبع تجدیدپذیر ساخته می شوند. بزرگ ترین نقطه قوت آنها این است که به راحتی قابل بازیافت هستند. الیاف تشکیل دهنده مقوا را می توان بیش از 25 بار بازیافت کرد. علاوه بر این، در پایان چرخه زندگی، کارتن ها قابل کمپوست هستند.

توانایی بازیابی و بازیافت کارتن استفاده شده در پایان چرخه عمر آن نیز به صرفه جویی در منابع کمک میکند. آخرین مطالعات نشان می دهد که یک فیبر کارتن را می توان بیش از 25 بار بازیافت کرد.

ساختار کارتن چیست؟

استفاده از مواد خام به عنوان یک طبقه بندی منابع، مواد زنده (زیستی) و غیر زنده (غیر زنده) را پوشش می دهد. در زمینه منابعی که برای ساخت کارتن مقوایی استفاده می‌شود، مواد زیستی الیاف چوب جنگلی را پوشش می‌دهد که به عنوان ماده خام برای مقوا (یک منبع تجدیدپذیر) استفاده می‌شود.

مواد غیر زنده شامل انرژی فسیلی مورد استفاده از سوزاندن زغال سنگ و گاز و مواد معدنی برای تولید کارتن است. این منابع تجدیدناپذیر هستند و صنعت متعهد به یافتن راه هایی برای کاهش استفاده از این منابع یا جایگزینی آنها با جایگزین های تجدیدپذیر یا سازگار با محیط زیست است.

اصول طراحی زیست محیطی که در ساخت یک محصول اعمال می شود، باید منجر به استفاده کارآمد از منابع شود. برای یک کارتن چیزی به نام «پایان عمر» وجود ندارد.

کارتن ها منبع ارزشمندی به عنوان ماده اولیه برای بسته بندی های جدید هستند. بازیافت بهترین راه برای حمایت از مدل اقتصاد دایره ای است. کمپوست در ردیف دوم است، سوزاندن کمترین گزینه مطلوب برای استفاده از زباله های پس از مصرف است.

عوامل مهم در تولید کارتن عبارت است از:

  • انتخاب مواد کارتن
  • نوآوری در کارتن برای ترکیب و بهبود ویژگی های پایدار آن
  • استفاده مجدد و بازیافت کارتن
  • بهره وری انرژی در فرایند تولید

برای آگاهی بیشتر مطالعه 5 دلیل برای محبوبیت کارتن مقوایی مقاله  پیشنهاد می شود.

ابعاد کارتن

محرک های نوآوری در استفاده از کارتن برای بسته بندی محصولات

کارتن اغلب اولین تماس مصرف کننده با یک محصول است. در اینجا است که اولین ارزیابی از پایداری یک محصول انجام می شود. بنابراین کارتن به عنوان یک «سفیر» نام تجاری اهمیت فزاینده ای پیدا می کند.

تطبیق پذیری کارتن مقوایی برای تبلیغ محصولات ایده آل است. ویژگی‌های کارتن‌ تضمین می‌کند که طرح‌های خلاقانه و نوآورانه را می‌توان از طریق چاپ، بافت سطح و شکل ساختاری به دست آورد.

نمونه های اولیه را می توان به سرعت و به طور موثر تولید کرد. همچنین در زمان های کوتاه تولید کارتن به تولیدکنندگان کالا این امکان را می دهد که به سرعت به شرایط متغیر بازار مانند افزایش حجم یا تبلیغات واکنش نشان دهند.

نوآوری در طراحی، استفاده کارامد از فضا را در پالت سازی کارتن، حمل و نقل و تجارت در محل فروش تضمین می کند.

ردپای کربن چیست؟

ردپای کربن یک محصول یا خدمات، اندازه گیری تمام انتشار گازهای گلخانه ای (از جمله دی اکسید کربن) در طول چرخه عمر یک محصول است.

تأثیر یک محصول یا خدمات بر آب و هوا را اندازه گیری می کند. این اصطلاح مربوط به دی اکسید کربن است که رایج ترین گاز گلخانه ای و عامل اصلی گرمایش جهانی است.

واحد اندازه گیری یک کیلوگرم CO2 است. هنگامی که گاز گلخانه ای دیگری مانند متان اندازه گیری می شود، به CO2 – eq تبدیل می شود.

محاسبه ردپای کربن می تواند به ما کمک کند تا بفهمیم محصولاتی که استفاده می کنیم چگونه بر محیط زیست و تغییرات آب و هوایی تأثیر می گذارند. هدف از اندازه‌گیری منظم ردپای کربن نشان دادن این است که با گذشت زمان، میزان انتشار مرتبط با چرخه زندگی کاهش یافته است.

سوخت‌های فسیلی مانند نفت و گاز طبیعی از تجزیه موجودات مرده معمولاً میلیون‌ها سال پیش به وجود آمده‌اند. آنها حاوی درصد بالایی کربن هستند.

سوخت های فسیلی منابع تجدید ناپذیری هستند و هنگامی که برای تولید انرژی سوزانده می شوند، دی اکسید کربن تولید می کنند.

انرژی در تولید کارتن و کارتن مورد نیاز است. اگر این انرژی از سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ، نفت و گاز طبیعی تولید شود، انتشار گازهای گلخانه ای مرتبط با استفاده از این منابع بر حسب انتشار دی اکسید کربن فسیلی اندازه گیری می شود.

برای آگاهی بیشتر مطالعه 7 عامل موثر بر قیمت کارتن محصولات مقاله پیشنهاد می شود.

تولید کارتن

خرید کارتن از تولیدکننده برتر کارتن در ایران

نوع کارتنی که برای محصولات انتخاب می کنید باید ویژگی هایی داشته باشد که مانع از آسیب دیدن به وسایل شما شود. از نوع کاغذ کارتن و شکل ظاهری کارتن گرفته تا کیفیت آن و نحوه باز و بسته کردن کارتن متناسب با کارایی آن، همه از موارد مهمی است که باید در هنگام خرید کارتن مورد توجه قرار داد.

شرکت پارس پوشش مهام با استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه ها، هر گونه خدمات تولید کارتن، ورق کارتن، قالب کارتن بسته بندی و غیره را با کیفیت عالی ارائه می کند.

برای مشاوره با تیم متخصص و سفارش هر نوع قالب کارتن با ما در ارتباط باشید.

اگر در مورد اندازه گیری ابعاد کارتن، انتخاب برچسب یا چاپ سؤالی دارید، با پارس پوشش تولیدکننده برتر کارتن در ایران تماس بگیرید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *