مقالات

خرید کارتن مناسب

خرید کارتن مناسب

در دنیای بسته بندی انواع مختلف کارتن وجود دارد که می توان با توجه به کارایی از آنها استفاده کرد. بنابراین هنگام خرید کارتن باید به ویژگی های آن توجه لازم داشت.

بسیاری از افراد درباره انواع مختلف کارتن اطلاعاتی ندارد، بنابراین در این مقاله 3 نوع کارتن محبوب و پرکاربرد «کارتن تاشو، کارتن سخت، کارتن راه راه» مورد بررسی قرار گرفته است تا هنگام خرید کارتن، بهترین انتخاب را داشته باشند.

بهترین انتخاب در خرید کارتن

همه کارتن ها از خمیر کاغذ با ضخامت های مختلف ساخته شده می شوند. هر کارتن از لحاظ ساختاری دارای دو قسمت است:
– ورق آستر: ورق آستری صفحه صافی است که به محیط می چسبد
– ورق فلوت: کاغذ موج دار و بالدار در بین آسترها، فلوت می گویند. فلوت به افزایش ظرفیت انواع کارتن کمک می کند. فلوت‌ها انواع مختلفی (فلوت E، فلوت C، فلوت B، فلوت A، فلوت AB) دارند و به آنچه در داخل جعبه کارتن قرار داده می‌شود و با توجه به نیاز مشتری بستگی دارد.

برای آگاهی بیشتر مطالعه 5 دلیل برای محبوبیت کارتن مقوایی مقاله  پیشنهاد می شود.

کارتن بسته بندی

به طور کلی سه نوع کارتن رایج برای بسته بندی وجود دارد. این سه کارتن عبارت است از:

1- کارتن تاشو

کارتن تاشو (به آنها کارتن مقوایی نیز گفته می شود، حالت تاشو دارند و از ضخامت کمتری برخوردارند) از رایج ترین انواع کارتن است که در محصولاتی مانند خوارکی و بهداشتی مشاهده می شود. اگر به یک کارتن غلات بنگرید، خواهید دید که برای بسته بندی آن از یک کارتن تاشو استفاده شده است.

2- کارتن سخت

این نوع کارتن از مقوای محکم‌ و سفت و با ضخامت بالا ساخته می شود. اغلب اما نه همیشه، برای محصولات با ارزش (مانند گوشی آیفون یا جواهرات) از کارتن سخت استفاده می شوند. همچنین کارتن سخت هنگامی به کار گرفته می شود که محصول داخل آن سنگین و باارزش است و ایمنی و محافظت از محصول اهمیت بالایی دارد.

3- کارتن راه راه

این نوع کارتن که معمولاً به آن کارتن مقوایی قهوه ای می گویند، هنگام اسباب کشی از آنها برای بسته بندی وسایل استفاده می شود. کارتن راه راه، دارای سه لایه است. یک لایه موج دار یا فلوت دار که بین دو لایه مسطح بیرونی قرار گرفته است. لایه فلوت موجب استحکام و مقاومت این کارتن می شود.

در دنیای بسته بندی، کارتن راه راه به عنوان «کارتن ارسال کننده» شناخته می شود و بیشتر در محیط های حمل و نقل و برای ارسال محصولات آماده خرده فروشی یک شرکت به فروشگاه ها در سراسر کشور یا جهان استفاده می شود.

با توجه به موارد ذکر شده درباره انواع کارتن، هنگام خرید کارتن باید به اینکه کارتن مورد استفاده، چه کارایی باید داشته باشد، توجه ویژه داشته باشید. دوام، مقاومت، استحکام و کیفیت از ویژگی های مهم دیگر است که در هنگام خرید کارتن مناسب توجه به آن بسیار ضرورت دارد.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله 7 نوع کارتن تاشو پیشنهاد می شود.

 

انواع کارتن

خرید کارتن از تولیدکننده برتر کارتن در ایران

نوع کارتنی که برای محصولات انتخاب می کنید باید ویژگی هایی داشته باشد که مانع از آسیب دیدن به وسایل شما شود. از نوع کاغذ کارتن و شکل ظاهری کارتن گرفته تا کیفیت آن و نحوه باز و بسته کردن کارتن متناسب با کارایی آن، همه از موارد مهمی است که باید در هنگام خرید کارتن مورد توجه قرار داد.

شرکت پارس پوشش مهام با استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه ها، هر گونه خدمات تولید کارتن، ورق کارتن، قالب کارتن بسته بندی و غیره را با کیفیت عالی ارائه می کند.

برای مشاوره با تیم متخصص و سفارش هر نوع قالب کارتن با ما در ارتباط باشید.

اگر در مورد اندازه گیری ابعاد کارتن، انتخاب برچسب یا چاپ سؤالی دارید، با پارس پوشش تولیدکننده برتر کارتن در ایران تماس بگیرید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *