مقالات

کارتن اسباب کشی

کارتن اسباب کشی

 کارتن اسباب کشی، از اصلی ترین مواردی است که باید در هنگام اسباب کشی به آن توجه ویژه داشت؛ زیرا کارتن مناسب مانع آسیب رساندن به وسایل شما می شود و به دلیل سهولت استفاده در حمل و نقل، در میان افراد دارای محبوبیت بالایی است.

بنابراین بسیار مهم است که در هنگام اسباب کشی از یک کارتن استاندارد استفاده شود، در این مقاله ویژگی های یک کارتن اسباب کشی مورد بررسی قرار گرفته است.

کارتن اسباب کشی استاندارد

کارتن اسباب کشی استاندارد رایج ترین نوع کارتن در صنعت حمل و نقل است. اندازه استاندارد این کارتن 55×35×30 سانتی متر است که آن را به کارتن ایده آل برای نگهداری اشیا مختلف، لباس، کفش، لباس های شسته شده، اشیا تزیینی مختلف از سبک تا متوسط ​​تبدیل می کند. این نوع کارتن در ابعاد مختلف مانند کوچک و سایز بزرگ نیز تولید می شود.

با توجه به نوع کارایی می توانید کارتن اسباب کشی را انتخاب کنید، فقط باید این نکته را در نظر بگیرید که کارتن بسیار بزرگ موقع حمل و نقل به خصوص زمانی که با وسایل شکستنی و سنگین پر شده باشد، بسیار سخت است. همچنین هنگام استفاده از کارتن سایز کوچک نمی توان وسایل چندانی در آن قرار داد.

کارتن استاندارد اسباب کشی می تواند تا وزن 20 کیلوگرم را حمل کند. این نوع کارتن به علت نوع جنس آن به راحتی پاره نمی شود.

اغلب جنس کارتن اسباب کشی از ورق های 3 لایه و 5 لایه تولید می شود و این نوع کارتن به علت مقاومت بالایی که دارد، در موارد بسیار کارایی دارد.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله تفاوت بین جعبه و کارتن در بسته بندی محصول پیشنهاد می شود.

انواع کارتن

چگونگی استفاده از کارتن اسباب کشی

هنگام استفاده از کارتن اسباب کشی باید موارد مهم را در نظر بگیرید تا بتوانید از این نوع بسته بندی استفاده مفید داشته باشید. در ادامه به برخی از موارد مهم در استفاده از این نوع کارتن پرداخته شده است.

مرتب سازی: قبل از اینکه کارتن اسباب کشی را خیلی سریع پر کنید، در مرتب کردن وسایل خود تردید نکنید. به این صورت که باید وسایل مانند ظروف شکستنی که در هنگام جابجایی دچار مشکل می شوند را در این نوع کارتن قرار دهید تا آسیبی به آنها وارد نشود و سایر وسایل را در کنار آنها قرار ندهید تا هنگام چیدن وسایل نیز دچار مشکل نشوید.  

توزیع مناسب: برای جلوگیری از افتادگی ناخواسته، توزیع مناسب را با تناوب اجسام سنگین و سبک انتخاب کنید. با این کار حمل و نقل کارتن اسباب کشی نیز آسان تر خواهد بود. اجسام سنگین را در ته کارتن قرار دهید و جای خالی باقی نگذارید. همچنین اگر بعد از پر کردن کارتن چیزی باقی ماند، از پتوهای مسافرتی یا تشک بادی برای پر کردن آن استفاده کنید.

ایمن سازی: بعد از اینکه کارتن را با وسایل پر کردید، باید آن را با کمک چسب به صورت محکم ببندید. برای چسب زدن، از روی ورقه های مقوایی عبور نکنید؛ زیرا باعث ضعیف شدن آنها می شود. ابتدا ورق های کوچک، سپس ورق بزرگ را روی آن قرار دهید. سپس تمام طول را چسب بزنید. در نهایت، دو نوار چسب را در عرض بزنید.

برخی دیگر از نکات ضروری در هنگام استفاده از کارتن اسباب کشی عبارت است:

  • وسایل خود را بر اساس حساسیت به ضربه بسته بندی کنید.
  • وسایل خود را بر اساس کاربرد در کارتن اسباب کشی بگذارید.
  • روی کارتن حتما نوشته شود که چه چیز داخل آنها است (به خصوص برای وسایل حساس و شکستنی، حتما ذکر شود که «شکننده» است) این کار موجب می شود که کارگران حمل و نقل با احتیاط بیشتر آنها را جابه جا کنند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله 7 عامل موثر بر قیمت کارتن محصولات پیشنهاد می شود.

انواع کارتن

نحوه نگهداری کارتن اسباب کشی

می توان انواع مختلفی از کارتن اسباب کشی را بعد از باز کردن و اشغال کردن فضا کم، به راحتی نگهداری کرد. البته باید هنگام نگهداری این نوع کارتن این نکته را در نظر بگیرید و باید بدانید ورق مقوا به محیط های مرطوب حساس است. رطوبت می تواند بر سفتی تخته و مقاومت فشاری آن تأثیر بگذارد. بنابراین اگر می خواهید آن را برای مدت طولانی نگهداری کنید، حتما آنها را در یک مکان خشک و مناسب نگهداری کنید.

خرید بهترین کارتن اسباب کشی از تولیدکننده برتر کارتن در ایران

نوع کارتنی که برای اسباب کشی وسایل خود انتخاب می کنید باید ویژگی هایی داشته باشد که مانع از آسیب دیدن به وسایل شما شود. از نوع کاغذ کارتن و شکل ظاهری کارتن گرفته تا کیفیت آن و نحوه باز و بسته کردن کارتن متناسب با کارایی آن، همه از موارد مهمی است که باید در هنگام خرید کارتن مورد توجه قرار داد.

شرکت پارس پوشش مهام با استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه ها، هر گونه خدمات تولید کارتن، ورق کارتن، قالب کارتن بسته بندی و غیره را با کیفیت عالی ارائه می کند.

برای مشاوره با تیم متخصص و سفارش هر نوع قالب کارتن با ما در ارتباط باشید.

اگر در مورد اندازه گیری ابعاد کارتن، انتخاب برچسب یا چاپ سؤالی دارید، با پارس پوشش تولیدکننده برتر کارتن در ایران تماس بگیرید.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *