مقالات

7 عامل موثر بر قیمت کارتن محصولات

قیمت کارتن محصولات

تعدادی از عوامل وجود دارد که بر قیمت کارتن محصولات شما تأثیر می گذارد،  درک آنها می تواند به شما در کاهش هزینه ها کمک کند.

چرا از کاغذ خاص استفاده می شود؟ چرا باید 2 کارتن با ابعاد مشابه سفارش می دهید؟ چرا یک کارتن که از نظر ظاهری کاملاً شبیه به کارتن دیگر به نظر می رسد، هزینه بسیار بیشتری دارد؟

اهمیت تجزیه و تحلیل قیمت کارتن محصولات

با افزایش تعداد شرکت‌هایی که شاهد افزایش قیمت برای تولید کارتن خود هستند، اکنون زمان مهمی است تا بتوانید تجزیه و تحلیل کنید که واقعاً چه چیزی قیمت کارتن محصولات شما را تشکیل می‌دهد.

به همین دلیل مهم است که بتوانید قیمت تمام شده کارتن محصولات خود را تجزیه و تحلیل کنید.

عوامل تعیین کننده بر قیمت کارتن محصولات

اگر عوامل کلیدی تعیین کننده قیمت کارتن محصولات و در نتیجه هزینه کلی بسته بندی را نمی دانید، شناسایی عواملی که می توانید در آنها صرفه جویی کنید، بسیار دشوارتر است. بنابراین در ادامه عواملی برای آگاهی بیشتر مورد بررسی قرار گرفته است.

در حالی که این عوامل را می توان به تعدادی از زیرمجموعه ها و ملاحظات تقسیم کرد، 7 عامل اصلی که بر قیمت کارتن محصولات شما تأثیر می گذارد به شرح زیر است:

1- مشخصات محصول

مشخصات محصول شما می تواند تأثیر مستقیم و قابل توجهی بر قیمت کارتن محصولات شما داشته باشد.

همچنین محصولات بزرگ تر معمولاً هزینه بیشتری برای کارتن نسبت به محصولات کوچک تر دارند. همه اینها منجر به افزایش قابل توجه و افزایش قیمت کارتن شما می شود. نوع و مقدار مواد مصرفی در قیمت کارتن تاثیر به سزایی دارد.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله 6 مزیت برای انواع کارتن هدیه کرافت پیشنهاد می شود.

انواع کارتن

2- جنس محصول

به زبان ساده، هرچه محصولاتی که قرار است در کارتن بگذارید، ظریف تر باشند، برای محافظت موفق از آنها باید پول بیشتری خرج کنید. بنابراین هنگام ارزیابی هزینه ها، باید به محصول خود نیز فکر کنید.

3- مواد اولیه برای ساخت کارتن

یکی از دلایل اصلی که ممکن است افزایش قیمت را تجربه کرده باشید، افزایش تقاضا برای مواد اولیه ای است که برای تولید مقوای راه راه و برای خود مواد نهایی استفاده می شود. این افزایش تقاضا منجر به کمبود، افزایش قیمت و در نهایت افزایش هزینه برای بسته بندی شما می شود.

هزینه مواد برای تولید کارتن یکی از مهم ترین عوامل در قیمتی است که می پردازید.

برای مثال در برخی از موارد می‌توان کارتن محصولات شما را کوچک‌تر کرد تا از مواد کمتری استفاده شود.

4- حمل و نقل

یک عامل اصلی برای قیمت کارتن محصولات شما، نوع حمل و نقل آن تا رسیدن به دست مصرف کنندگان است. بنابراین، در حالی که به بررسی شکننده یا قوی بودن محصول خود می‌پردازید، باید در نظر بگیرید که چه نوع حمل و نقلی برای محصول شما با توجه به نوع کارتن مناسب است.

برای مثال محصولی که از طریق یک شبکه پیک به کاربر نهایی تحویل داده می‌شود، ممکن است چند بار در حین عبور از مراکز توزیع مختلف مورد استفاده قرار گیرد.

همچنین به طور بالقوه چند سفر مختلف در ون یا کامیون خواهد داشت که در آن در معرض نیروهای مختلف (ضربه، لرزش و غیره) قرار می گیرد.

در مقابل همان محصول که مستقیماً با استفاده از حمل و نقل شخصی شما به مشتری شما تحویل داده می شود، به میزان قابل توجهی کمتر مورد رسیدگی قرار می گیرد و بسته به موقعیت مکانی، ممکن است مسافت کمتری را نیز طی کند.

در حمل و نقل مثال اول به سطح قابل توجهی بالاتر از حفاظت در حمل و نقل نسبت به مثال دوم نیاز دارد.

بنابراین مهم است که به میانگین مسافت طی شده محصولات خود، نحوه حمل و نقل، میزان حمل و نقل احتمالی آنها توجه کنید، سپس آن را با تجزیه و تحلیل شکنندگی محصولات خود ترکیب کنید تا مواد بهینه را برای ایجاد تعادل تعیین کرده و نوع کارتن محصول را انتخاب کنید.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله موارد استفاده کارتن لمینتی پیشنهاد می شود.

5- فرایند تولید کارتن

نکته نهایی که به محافظت از محصول شما مرتبط است؛ اما می تواند خود را به روش های دیگر نشان دهد، فرایند تولید کارتن است. برای مثال احتمال دارد محافظت از محصولات مختلف در کارتن بیرونی، نیاز به یک قالب پیچیده داشته باشد که باید قبل از قرار دادن در کارتن بیرونی مونتاژ شود.

در حالی که ایده خوبی است، ولی از نظر تئوری، طراحی کارتن، بیش از حد پیچیده می شود.بنابراین اگر برای تولید کارتن محصولات به چند فرایند تولید پرهزینه نیاز باشد، این روند منجر به افزایش قیمت کارتن محصولات شما خواهد شد.

تکمیل دستی هزینه ای است که معمولاً به فاکتور شما اضافه می شود. برای مثال عبورهای متعدد از یک دستگاه (برای برش، چین یا اضافه کردن چاپ) نیز در هزینه های کلی شما منعکس می شود.

به این ترتیب، در نظر بگیرید که آیا کارتن محصولات شما واقعاً باید به اندازه فعلی پیچیده باشد. موارد زیادی وجود دارد که نمی توانید کارتن را بدون به خطر انداختن عملکرد و محافظت از محصولات خود ساده کنید.

با این حال، حذف تنها یک فرایند تولید می تواند کاهش قابل توجهی در هزینه های شما داشته باشد.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله ویژگی های کارتن پنج لایه پیشنهاد می شود.

کارتن بسته بندی

6-  تعداد تیراژ (حجم سفارش)

مانند هر کالایی که خریداری می کنید، حجم کلی سفارش می تواند تأثیر قابل توجهی بر قیمتی که می پردازید داشته باشد. در حالی که این صرفه جویی در مقیاس ساده است، اما اگر از بسته بندی سفارشی استفاده می کنید، تأثیر آن می تواند حتی واضح تر باشد.

ابتدا زمان راه اندازی دستگاه (هزینه ابزارآلات در سفارش اولیه) دارید. سپس فرایندهای تولید و سایر کارهای دستی (مانند تکمیل دستی، بسته بندی در بسته ها و غیره) را دارید. بعد ذخیره سازی و حمل و نقل به محل شما وجود دارد.

هرچه هر یک از این فرایندها (به ویژه راه اندازی و تحویل اولیه) نیاز به تکمیل بیشتری داشته باشند، تأثیر بیشتری بر هزینه های شما خواهد داشت.

بنابراین میزان تیراژ تاثیر قابل توجهی بر میانگین قیمت کارتن محصولات شما دارد و به شما امکان پس انداز می دهد. همچنین راه‌های زیادی وجود دارد که می‌توانید حجم سفارش‌های خود را بدون تأثیر بر فرایندهای روزانه بسته‌بندی خود افزایش دهید.

برای مثال اگر فضای انبار رایگان اضافی دارید، می توانید از آن برای ذخیره کارتن اضافی استفاده کنید. همچنین اگر میزان مصرف متوسط ​​خود را می دانید و مهم تر از آن فضا دارید، می توانید حجم بیشتری از بسته بندی را سفارش دهید و تا زمانی که مورد نیاز باشد، آنها را با خیال راحت نگهداری کنید.

7- بازاریابی

آخرین عاملی که در کارتن محصولات خود باید در نظر بگیرید، نقشی است که در بازاریابی شرکت شما ایفا می کند. اگر در کارتن محصولات شما در حال حاضر لوگوی شرکت روی بیرون چاپ نشده باشد، در این صورت فرصتی برای برندسازی و تبلیغات از دست رفته است (اگرچه گاهی اوقات ممکن است دلایل امنیتی وجود داشته باشد که نمی خواهید محتوای کارتن را تبلیغ کنید).

اگرچه به طور مستقیم بر هزینه ها تأثیر نمی گذارد، استفاده از کارتن محصولات شما برای اهداف بازاریابی می تواند شرایطی را فراهم کند که باید در نظر گرفته شود.

شما باید بتوانید هر گونه تأثیر کاهش از چند رنگ به یک لوگوی تک رنگ را تجزیه و تحلیل کنید و ممکن است متوجه شوید که صرفه جویی در هزینه انجام این کار به راحتی از کاهش جزیی تأثیر بصری بیشتر است.

همچنین ممکن است  با مشورت با تولیدکننده کارتن مانند پارس پوشش مهام بتوانید مطمئن شوید که آیا تغییر روش‌های چاپ می‌تواند صرفه‌جویی در هزینه‌ها را با تأثیر کمی قابل توجه به همراه داشته باشد.

نکته کلیدی این است که به این فکر کنید که کارتن محصولات شما باید چه تاثیری بگذارد و آیا چاپ فعلی شما مناسب ترین گزینه برای دستیابی به هدف موردنظر شما است.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله کارتن مقوایی پیشنهاد می شود.

قیمت کارتن

انتخاب بهترین کارتن از تولیدکننده برتر کارتن در ایران

نوع کارتنی که برای محصول خود انتخاب می کنید باید ویژگی هایی داشته باشد که باعث جلب توجه مشتریان شود. از نوع کاغذ کارتن و شکل ظاهری کارتن گرفته تا کیفیت آن و نحوه باز و بسته کردن کارتن متناسب با کارایی آن، همه از موارد مهمی است که باید در نظر گرفته شود.

شرکت پارس پوشش مهام با استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه ها، هر گونه خدمات تولید کارتن، ورق کارتن، قالب کارتن بسته بندی و غیره را با کیفیت عالی ارائه می کند.

برای مشاوره با تیم متخصص و سفارش هر نوع قالب کارتن با ما در ارتباط باشید.

اندازه گیری ابعاد کارتن هایی که برای خط تولید خود نیاز دارید، تنها اولین قدم است. پارس پوشش با طیف وسیعی از مشاغل کار می کند تا کارتن های تاشو قابل تنظیمی ایجاد کنند که عالی به نظر می رسند و محافظت زیادی در طول حمل و نقل ارائه می دهند.

اگر در مورد اندازه گیری ابعاد کارتن، انتخاب برچسب یا چاپ سؤالی دارید، با پارس پوشش تولیدکننده برتر کارتن در ایران تماس بگیرید.

پست های مرتبط

یک فکر در مورد “7 عامل موثر بر قیمت کارتن محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *