مقالات

چگونگی محاسبه قیمت کارتن

قیمت کارتن

مواردی مهم در قیمت کارتن تاثیرگذار است که شامل ابعاد، نوع و کیفیت کاغذ و ورق مقوا، رنگ، کیفیت چاپ و تیراژ می شود. در این مقاله به بررسی قیمت کارتن با توجه به عوامل تاثیرگذار بر آن می پردازیم.

قیمت کارتن متناسب با تیراژ

هنگام خواندن قیمت کارتن، بارزترین شاخص قیمت هر هزار واحد است. به این صورت که پایین ترین تیراژی که می توان سفارش داد، 1000 عدد از یک ابعاد مشخص شده است.

قیمت کارتن براساس تعداد آن مشخص می شود و در ادامه موارد دیگری که در قیمت آن تاثیرگذار است، مورد بررسی قرار گرفته است.

انتخاب ورق کاغذ و رنگ و چاپ در قیمت کارتن

در قیمت کارتن، نوع ورق مقوا، چاپ و رنگ همیشه باید ذکر شود و این سه مورد همیشه بر قیمت کارتن تاثیر خواهد داشت. برای مثال ممکن است دو کارتن در ابعاد با یکدیگر یکسان باشد، ولی به علت تفاوت در نوع کاغذ و چاپ و رنگ قیمت های آنها با یکدیگر تفاوت بسیاری داشته باشد. 

ورق کاغذ کارتن و مقوا آن انواع مختلف دارد که با توجه به کیفیت و ضخامت و مقدار استفاده در تولید کارتن قیمت آن متفاوت است. بنابراین در قیمت نهایی کارتن تاثیر بسزایی دارد.

نوع چاپ و رنگ نیز بر قیمت تأثیر می گذارد. شما می توانید از کارتن بدون رنگ استفاده کنید یا اینکه براساس رنگ های رایج که همان 4 رنگ فیروزه ای، سرخابی، زرد و سیاه است، سفارش دهید.

از این 4 رنگ، بیشتر رنگ‌ها را می‌توان بازتولید کرد، اما توصیه می‌شود برای هر نوع کارتن با توجه به ویژگی آن به صورت دقیق یک رنگ خاص برای چاپ یک لوگو یا یک الگوی مرتبط با هویت شرکت خود استفاده کنید.

همچنین لازم به ذکر است که این کار برای جوهر و لاک های پایه آب یا یو وی (UV) قیمت گذاری شده است. البته ممکن است این انتخاب بر نوع پرس استفاده شده، سرعت آن و قیمت در هزار تأثیر بگذارد.

برای مثال می‌توان روکش‌های ویژه را به کارهایی مانند یو وی نقطه‌ای، یو وی برجسته، لاک‌های لمسی نرم اضافه کرد.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله مراحل تولید ورق کارتن در صنعت کارتن سازی پیشنهاد می شود.

ابعاد کارتن

تاثیر ابعاد در قیمت کارتن

تا زمانی که طرح و ابعاد یکسان باشد، قالب یک بار هزینه دارد. برای سفارش مجدد، از همان قالب استفاده می شود، بنابراین قالب دوباره تولید نمی شود. هر تغییری در طرح و ابعاد کارتن به یک قالب جدید نیاز دارد. گاهی اوقات تغییر در ابعاد و طرح (به خصوص هنگام چاپ چند مورد روی یک برگه) باعث صرفه جویی بیشتر از هزینه یک قالب جدید می شود.

برای هر رنگ، در هر طرح، یک صفحه استفاده می شود.

تاثیر چیدمان ورق کاغذ بر قیمت کارتن

چیدمان ورق کاغذ مربوط به ترکیب اقلام روی یک ورق کارتن است که باید چاپ شود. در یک ورق، می‌توان یک مورد را چند بار چاپ کرد یا چند مورد را با هم ترکیب کرد. هر چه تعداد ورق‌ها بیشتر باشد، ورق‌های کمتری برای تولید موردنیاز است و سرعت اجرا بیشتر می‌شود.

هنگام درخواست قیمت، مشتری همیشه می‌تواند از چاپگر سؤالاتی در مورد طرح‌بندی و پیشنهاداتی برای افزایش تعداد چاپ و در نتیجه کاهش قیمت بپرسد.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله نحوه اندازه گیری ابعاد کارتن پیشنهاد می شود.

شرایط حمل و نقل، تحویل و موجودی در قیمت کارتن

همیشه مهم است که از قبل بدانید چه کسی هزینه حمل و نقل را پرداخت می کند. اگر در هنگام مشخص شدن قیمت، مقصد درج شده باشد، به این معنی است که کرایه در قیمت واحد لحاظ شده است. اگر حمل بار شامل شود باید تعداد ارسال ها را ذکر کنید. تحویل یک سفارش کامل به یکباره یا یک بار در هفته، تاثیر مالی مشابهی نخواهد داشت.

اگر سفارشی در چند نسخه تحویل داده می شود، یک مبلغ باید علاوه بر تعداد عرضه، برخی شرایط موجودی را نیز ذکر کند.

روشن شدن این سوالات در میزان قیمت کارتن، بودجه بندی و برنامه ریزی را بسیار آسان تر می کند.

زمان شروع و اتمام فرایند تولید کارتن

اگرچه برای خریدار کارتن مهم است که بداند سفارش او چه زمانی تحویل می‌شود، تاریخ تحویل مورد انتظار را تنها زمانی می‌توان توسط تولیدکننده اعلام کرد که تمام مراحل تولید کارتن تایید شده باشند. سپس چند روز زمان لازم است تا تولید کارتن در برنامه قرار گیرد و اطمینان حاصل شود که تمام مواد اولیه تولید می تواند به موقع تحویل داده شود (به ویژه ورق کاغذ و مقوا). معمولا تاخیر به دلیل در دسترس نبودن ورق کارتن است.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله کارتن مقوایی پیشنهاد می شود.

انواع قیمت کارتن

انتخاب بهترین کارتن از تولیدکننده برتر کارتن در ایران

نوع کارتنی که برای محصول خود انتخاب می کنید باید ویژگی هایی داشته باشد که باعث جلب توجه مشتریان شود. از نوع کاغذ کارتن و شکل ظاهری کارتن گرفته تا کیفیت آن و نحوه باز و بسته کردن کارتن متناسب با کارایی آن، همه از موارد مهمی است که باید در نظر گرفته شود.

شرکت پارس پوشش مهام با استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه ها، هر گونه خدمات تولید کارتن، ورق کارتن، قالب کارتن بسته بندی و غیره را با کیفیت عالی ارائه می کند.

برای مشاوره با تیم متخصص و سفارش هر نوع قالب کارتن با ما در ارتباط باشید.

اندازه گیری ابعاد کارتن هایی که برای خط تولید خود نیاز دارید، تنها اولین قدم است. پارس پوشش با طیف وسیعی از مشاغل کار می کند تا کارتن های تاشو قابل تنظیمی ایجاد کنند که عالی به نظر می رسند و محافظت زیادی در طول حمل و نقل ارائه می دهند.

اگر در مورد اندازه گیری ابعاد کارتن، انتخاب برچسب یا چاپ سؤالی دارید، با پارس پوشش تولیدکننده برتر کارتن در ایران تماس بگیرید.

پست های مرتبط

یک فکر در مورد “چگونگی محاسبه قیمت کارتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *