مقالات

نحوه اندازه گیری ابعاد کارتن

اندازه گیری ابعاد کارتن

اندازه گیری صحیح ابعاد کارتن برای طراحی بسته بندی محصول بسیار مهم است. در حالی که ممکن است نحوه اندازه گیری یک کارتن کمی ساده به نظر برسد؛ اما چیزهای بیشتری از آنچه فکر می کنید، وجود دارد.

در این مقاله، نحوه اندازه‌گیری ابعاد کارتن، از جمله اندازه‌گیری‌های داخلی و خارجی و نحوه ثبت صحیح آن ابعاد را بررسی می‌کنیم تا بتوانید آنها را به دقت به شرکت بسته‌بندی محصول خود منتقل کنید.

علاوه بر این، نحوه اندازه‌گیری حجم کارتن را بررسی خواهیم کرد و اینکه چرا همه این موارد برای ایجاد بسته‌بندی ایده‌آل برای محصولات شما اهمیت زیادی دارد.

ضرورت اندازه گیری ابعاد کارتن

کارتن ها در طول چرخه عمر محصول کلاه های زیادی بر سر می گذارند. اول، آنها به عنوان یک بیلبورد مینیاتوری عمل کرده و به مشتریان اشاره می کنند تا محصول شما را برای مشاهده دقیق تر انتخاب کنند. بدون بسته بندی محصول جذاب، کالاهای شما به طور خودکار در مقابل رقبایی که تکالیف خود را در زمینه ایجاد بسته بندی محصولی که به فروش می رساند، انجام داده اند، توان رقابت نخواهند داشت.

کارتن ها به عنوان اولین  و گاهی اوقات تنها خط دفاعی عمل می کنند و از محصولات شما در برابر آسیب دیدن در حین جابه جایی، ذخیره سازی و حمل و نقل محافظت خواهند کرد.

محصولات شما قبل از اینکه به در ورودی، صندوق پستی یا کیسه خرید مشتری شما برسد، از فرایند بسیاری عبور می کند. بنابراین کارتنی که محصول شما را در خود جای می دهد، باید به صورتی طراحی شده باشد که اطمینان حاصل شود که کالاهای شما در شرایط اولیه زمانی که مشتریان شما آنها را دریافت می کنند، باقی می مانند.

اگر محصول شما طوری طراحی شده است که پس از خرید در کارتن نگهداری می شود (مانند کفش یا سایر کالاهای مصرفی بادوام تر)، از کارتن به عنوان یک راه‌ حل ذخیره سازی برای طول عمر محصول استفاده خواهد شد. بنابراین با توجه به اینکه ابعاد کارتن برای حفظ محصول داخلی آن کاربرد دارد، اصلاح ابعاد کارتن در شروع کار بسیار مهم است.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله تولید کارتن مقوایی پیشنهاد می شود.

ابعاد کارتن

کارایی اندازه گیری ابعاد جعبه

قبل از شروع محاسبه ابعاد کارتن، ابتدا باید ابعاد محصول خود را بدانید. هیچ فرمول جادویی وجود ندارد؛ اما اندازه گیری محصول خود با استفاده از همان فرمولی که برای بزرگ کردن کارتن استفاده می کنید، شما و ارائه دهنده بسته بندی محصولتان را در یک صفحه نگه می دارد، بنابراین بهتر است محصول خود را با استفاده از طول، عرض و ارتفاع استاندار اندازه گیری کنید.

فرمول ارتفاع به عنوان یک قانون کلی، کارتنی است که محصول شما در آن قرار می گیرد، باید کمی بزرگ تر از خود محصول باشد. همچنین در هنگام جابه جایی به محصول شما کمک می کند تا از حرکت در داخل و شکستن آن جلوگیری شود.

نحوه محاسبه ابعاد کارتن

فرمول ابعاد کارتن بسیار ساده است: «طول x عرض x ارتفاع». این فرمول همان چیزی است که ارائه دهنده بسته بندی محصول شما هنگام طراحی از آن استفاده می کند. طول جعبه وقتی از بالا به آن نگاه می کنیم، طولانی ترین ضلع است.

وقتی از بالا به یک کارتن نگاه می کنیم، عرض آن کوتاه ترین ضلع است. در نهایت، ارتفاع همان ضلعی است که عمود بر ضلعی دیگر است و برای اندازه‌گیری طول و عرض از آن استفاده کرده‌اید (گاهی به این اندازه گیری به جای ارتفاع، عمق گفته می شود).

محاسبه دقیق ابعاد کارتن هرگونه سردرگمی بین شما و شرکت بسته بندی محصول را در خصوص مشخصات دقیق سفارش شما از بین می برد.

برای مثال ابعاد کارتن با طول x عرض x ارتفاع نشان داده می شود. طول جعبه طولانی ترین ضلعی است که روبه روی شماست. عرض جعبه کوتاه ترین ضلع عمود بر طول است و در آخر، ارتفاع بلندترین ضلع عمود بر طول است.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله نحوه تعیین ابعاد کارتن بسته بندی پیشنهاد می شود.

اندازه گیری ابعاد بیرونی یا داخلی کارتن

یکی از اشتباهات رایج هنگام اندازه گیری ابعاد کارتن، اندازه گیری بیرونی است. اندازه گیری ابعاد کارتن به این روش به درستی ضخامت جعبه را در نظر نمی گیرد، به خصوص اگر از مواد سنگین تری مانند مقوای راه راه استفاده شود.

ساختار دو جداره مقوای راه راه می تواند مقدار زیادی حجم اضافی را افزایش دهد. بنابراین استفاده از اندازه‌گیری‌های داخلی، تناسب کامل را برای محصول تضمین می‌کند، صرف نظر از اینکه دیواره‌های بسته‌بندی محصول شما چقدر ضخیم است. احتمال دارد استفاده از ابعاد بیرونی به تولید کارتن هایی ختم شود که خیلی کوچک هستند و محصولات شما را فشرده می کند یا اصلاً فضای کافی برای آن نخواهد داشت. درواقع می توان گفت اگر هنگام اندازه گیری ابعاد کراتن، دقت لازم نشود، بعد از تولید کارتن کارایی لازم را نخواهد داشت.

به همین دلیل است که اکثر شرکت‌هایی که بسته‌بندی محصول را ارائه می‌کنند، نیاز دارند که ابعاد کارتن را از داخل بگیرند و به ابعاد خارجی نیازی ندارند.

محاسبه حجم کارتن

دانستن نحوه محاسبه صحیح حجم یک کارتن می تواند اندازه گیری فضای اشغال شده را آسان تر کند. این اطلاعات هنگام تعیین مواردی مانند تعداد کارتن می تواند در یک پالت چیده شود و هر اینکه هر کارتن چقدر فضایی را در یک انبار اشغال می کند، مفید است.

روش مورد استفاده برای محاسبه حجم ساده است. فقط تمام ابعاد کارتن خود را با هم ضرب کنید. فرمول حجم مانند فرمول ابعاد کارتن است: طول x عرض x ارتفاع.

با این حال، به یاد داشته باشید که اندازه گیری نهایی به صورت مکعبی خواهد بود.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله آشنایی با روش های تولید کارتن چاپی پیشنهاد می شود.

کارتن

سفارش کارتن مناسب محصولات

کارتن ها ابزار چندگانه دنیای بسته‌بندی محصول هستند که باعث می‌شوند محصولات شما زیبا به نظر برسند و در عین حال از آنها در هنگام حمل و نقل و تا زمانی که به دست مصرف کننده برسد و در برابر آسیب محافظت می‌کنند.

انتخاب بهترین کارتن از تولیدکننده برتر کارتن در ایران

نوع کارتنی که برای محصول خود انتخاب می کنید باید ویژگی هایی داشته باشد که باعث جلب توجه مشتریان شود. از نوع کاغذ کارتن و شکل ظاهری کارتن گرفته تا کیفیت آن و نحوه باز و بسته کردن کارتن متناسب با کارایی آن، همه از موارد مهمی است که باید در نظر گرفته شود.

شرکت پارس پوشش مهام با استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه ها، هر گونه خدمات تولید کارتن، ورق کارتن، قالب کارتن بسته بندی و غیره را با کیفیت عالی ارائه می کند.

برای مشاوره با تیم متخصص و سفارش هر نوع قالب کارتن با ما در ارتباط باشید.

اندازه گیری ابعاد کارتن هایی که برای خط تولید خود نیاز دارید، تنها اولین قدم است. پارس پوشش با طیف وسیعی از مشاغل کار می کند تا کارتن های تاشو قابل تنظیمی ایجاد کنند که عالی به نظر می رسند و محافظت زیادی در طول حمل و نقل ارائه می دهند.

اگر در مورد اندازه گیری ابعاد کارتن، انتخاب برچسب یا چاپ سؤالی دارید، با پارس پوشش تولیدکننده برتر کارتن در ایران تماس بگیرید.

پست های مرتبط

1 نظر در “نحوه اندازه گیری ابعاد کارتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *