کارتن, مقالات

چگونگی انتخاب کارتن محصولات

کارتن محصولات

کارتن مناسب برای محصول یکی از موارد مهمی است که همیشه باید به آن توجه شود. طبق بررسی های صورت گرفته مصرف‌کنندگان همیشه برای خرید محصولات به این نکته نیز توجه خاص دارند. همچنین کارتن محصولات موجب تبلیغ برای هر برندی خواهد شد و در نگاه نخست نوع کیفیت و ویژگی های محصول را نمایان می سازد.

برای داشتن یک کارتن محصولات مناسب می توان آن را تولیدکنندگان آن سفارش داد. این کار به تصمیم خرید از طریق مجموعه‌ای از نشانه‌های بصری کمک می کند و باعث می‌شود یک محصول مطلوب‌تر از محصولات رقیبان آن به نظر برسد.

در این مقاله اصول کارتن محصولات توضیح داده شده است که این موارد را باید بدانید تا محصولات خود را برای مشتریان جذاب تر کنید و یک تجربه عالی برای آنها ارائه دهید.

این موارد شامل نحوه انتخاب کاغذ و ورق مناسب برای تولید کارتن، گزینه‌های مختلف برای کارتن محصولات و نحوه استفاده از آنها و مواردی است که هنگام طراحی کارتن سفارشی باید در نظر گرفت.

کارتن محصولات سفارشی 

کارتن محصولات به صورت سفارشی، کارتنی است که به‌طور خاص برای محصول شما طراحی می شود، نه کارتنی که برای استفاده عموم به صورت انبوه تولید می‌شود. کاغذ و ورق، متن و رنگ های استفاده شده همگی به ترجیحات طراحی شما بستگی دارد.

شما کارتن محصولات خود را می توانید با در نظر گرفتن موارد مختلف و مهم که در ادامه ذکر شده، سفارش دهید.

  • محصول برای چه نوع مشتری است؟
  • مشتری چگونه می تواند از آن استفاده می کند؟
  • چگونه حمل می شود؟
  • چگونه قبل از فروش نمایش داده می شود؟

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله 7 نوع کارتن تاشو  پیشنهاد می شود.

کارتن

اهمیت کارتن محصولات

کارتن محصولات کارهای زیادی برای انجام دارد. این نوع کارتن باید به اندازه کافی محافظ باشد تا محتویات در حین حمل و نقل آسیب نبینند. همچنین ابزار اصلی انتقال اطلاعات محصول، مانند داده‌های مصرف‌کننده تحت نظارت دولت و اطلاعات آموزشی در مورد نحوه استفاده از محصول است.

کارتن محصولات یکی از مهم ترین ابزارهای بازاریابی شماست. بسته بندی محصولات با طراحی خوب به عنوان یک بیلبورد چشم نواز دوچندان می شود و توجه خریداران را هنگام مرور قفسه های دیجیتال یا فیزیکی به خود جلب می کند.

موارد مهم برای انتخاب کارتن محصولات

هنگام در نظر گرفتن نحوه بسته بندی محصول و موادی که باید استفاده کنید، چند نکته مهم وجود دارد که باید در نظر داشته باشید. در ادامه سه موضوع مهم مورد بررسی قرار گرفته که عبارت است از:

1ـ دوام

مسیری که محصولات از مرکز تولید تا مصرف کننده طی می کنند، متفاوت است. ممکن است در یک سال مالی به صورت مستقیم برای مصرف کنندگان ارسال کنید یا محصولات خود را به مکان های خرده فروشی حمل کنید.

انتخاب کارتن محصولات برای بسته بندی شما باید تضمین کند که محصول شما بدون آسیب به دست مشتری می رسد.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله انواع جعبه های کارتن و کاربرد آنها پیشنهاد می شود.

اگر محصول خود را برای مصرف کنندگان ارسال می کنید یا محصولاتی را می فروشید که به راحتی شکسته می شوند، باید از کاغذ و مقوای راه راه مقاوم در بسته بندی استفاده کنید. درست است که این نوع بسته بندی گران تر است؛ اما با گذشت زمان، با اجتناب از هزینه های جایگزینی محصولات آسیب دیده، این هزینه را جبران خواهید کرد.

اگر کالاهای کوچک‌تری را می‌فروشید که به صورت مستقیم در جعبه‌های موجدار چند واحدی به فروشگاه‌ها ارسال می‌شوند، یک کارتن مقوایی ارزان‌تر برای این نوع محصولات مناسب است.

هنگامی که به دوام فکر می کنید، باید برچسب روی کارتن محصولات خود را نیز در نظر بگیرید. استفاده از مواد مستحکم مانند پلاستیک ضد آب یا وینیل برای بسته بندی محصول که در معرض شرایط غیر ایده آل قرار می گیرند، تضمین می کند که محصولات شما عالی به نظر می رسند.

2- سهولت باز شدن

کارتن محصولات باید به راحتی باز شود. هیچ چیز برای مشتری ناامید کننده تر از تلاش بی نتیجه برای باز کردن جعبه یا تلاش برای آزاد کردن یک محصول از ظرف آن نیست.

کارتن محصولات خود را با باز کردن محصولات بسته بندی شده توسط افراد آزمایش کنید. آیا این کار بدون مشکل بود و آیا بخش هایی از تجربه جعبه گشایی وجود دارد که بتوان آن را بهبود بخشید؟ علاوه بر کاهش اصطکاک در فرایند باز کردن، راه‌هایی را نیز برای خوشحال کردن مشتری در نظر بگیرید. از جمله پیام‌های تجاری سرگرم‌کننده یا محصولات تبلیغاتی مانند برچسب‌ها می‌تواند باعث وفاداری به برند و تبلیغات شفاهی شود.

3- پیام بازاریابی

کارتن محصولات  یکی از بهترین فرصت های شما برای ارتباط با مشتریان جدید و خوشحال کردن مشتریان کنونی است. طراحی با در نظر گرفتن مخاطب هدف شما تضمین می کند که بسته بندی و انتخاب های طراحی شما مشتریان فعلی شما را تشویق می کند تا برای طولانی مدت متعهد بمانند.

فرصت های برندسازی منحصر به فرد با هر لایه بسته بندی وجود دارد که از کارتن محصول شروع می شود. کارتن محصولات، یک بوم برای استفاده برای گرافیک های سفارشی و پیام رسانی است.

همچنین از فرهنگی که با نام تجاری خود ایجاد می کنید، پشتیبانی می کند. فرصت‌های دیگر را برای ایجاد ارتباطات مانند افزودن دعوت‌نامه برای اتصال در رسانه‌های اجتماعی، به اشتراک گذاشتن داستان‌هایی در مورد تجربیات مشتری با استفاده از محصولتان، یا یک قطعه کوچک یا یک نمونه محصول تکمیلی نادیده نگیرید.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله موارد استفاده کارتن لمینتی پیشنهاد می شود.

کارتن مقوایی

انواع کارتن محصولات

کارتن محصولات را می توان با استفاده از طیف وسیعی از ورق های مقوایی ایجاد کرد. یافتن کارتن محصولات مناسب برای محصول به آنچه می فروشید و اینکه چگونه می خواهید بسته بندی خود را در تلاش های بازاریابی خود قرار دهید، بستگی دارد. در ادامه تعدادی از محبوب ترین انواع کارتن محصولات مناسب برای محصول شما ذکر شده است.

کارتن مقوایی

این نوع کارتن با استفاده از نئوپان روکش دار ساخته می شوند. آنها فوق العاده و همه کاره هستند و به راحتی می توان گرافیک و متن با کیفیت بالا را روی آنها چاپ کرد. این نوع کارتن اغلب در لوازم آرایشی، مواد غذایی، مکمل‌های غذایی و مجموعه‌ای از محصولات خرده‌فروشی دیگر دیده می‌شوند.

کارتن مقوایی راه راه

اگر محصولات شما حجیم، شکننده یا نیاز به تحمل سختی های حمل و نقل مستقیم به مصرف کننده دارند، کارتن مقوای راه راه یک انتخاب عالی است. برجستگی های کاغذ فلوت دار مقوای راه راه روی یک سطح مقوایی صاف لمینت می شوند تا جذب ضربه و دوام بیشتری را فراهم کنند. وسایل کوچک، ظروف شیشه ای و وسایل الکترونیکی اغلب در کارتن مقوایی راه راه یافت می شوند.

کارتن تاشو سفارشی

یک کارتن تاشو سفارشی جعبه‌ای است که معمولاً از مقوا ساخته می‌شوند، یک بوم ایده‌آل برای چاپ رنگی سفارشی آرم‌ها، پیام‌های برندینگ و موارد دیگر می‌سازند.

انتخاب بهترین کارتن از تولیدکننده برتر کارتن در ایران

نوع کارتنی که برای محصول خود انتخاب می کنید باید ویژگی هایی داشته باشد که باعث جلب توجه مشتریان شود. از نوع کاغذ کارتن و شکل ظاهری کارتن گرفته تا کیفیت آن و نحوه باز و بسته کردن کارتن متناسب با کارایی آن، همه از موارد مهمی است که باید در نظر گرفته شود.

شرکت پارس پوشش مهام با استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه ها، هر گونه خدمات تولید کارتن، ورق کارتن، قالب کارتن بسته بندی و غیره را با کیفیت عالی ارائه می کند.

برای مشاوره با تیم متخصص و سفارش هر نوع قالب کارتن با ما در ارتباط باشید.

پست های مرتبط

1 نظر در “چگونگی انتخاب کارتن محصولات

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *