کارتن, مقالات

7 نوع کارتن تاشو

7 نوع کارتن تاشو

کارتن تاشو یکی از محبوب ترین انواع بسته بندی محصولات است که امروزه مورد استفاده قرار می گیرد و تقریباً برای ارسال هر چیزی استفاده می شود. چند نوع کارتن تاشو برای انتخاب وجود دارد، بنابراین کسانی که به دنبال نوع مناسب کارتن تاشو برای محصولات خود هستند، ممکن است گزینه‌های متنوع را بی‌نظیر بدانند.

در این مقاله در مورد 7 نوع کارتن تاشو و محبوبیت آنها مورد بررسی قرار داده و هر نوع کارتن تاشو توضیح داده شده است.

تعریف کارتن تاشو

از کارتن های تاشو برای بسته بندی مواد غذایی، لوازم آرایشی، لوازم الکترونیکی و غیره استفاده می شود. کارتن‌های تاشو، جعبه‌های هستند که از مقوای تک لایه یا مقوای راه راه ساخته می‌شوند و با استفاده از دستگاه مخصوصی تولید می‌شوند که مواد جعبه را برش می‌دهد، می‌چسبد، چین می‌دهد و به اندازه و شکل دلخواه می‌چسبد. کارتن های تاشو به صورت تخت تولید و برای مصرف کننده ارسال می شوند. سپس توسط تولیدکنندگان محصولات مونتاژ و مورد استفاده قرار می گیرد.

علت محبوبیت کارتن  تاشو

کارتن های تاشو مزایای زیادی نسبت به سایر انواع بسته بندی دارند.

قابل تنظیم و سفارش دلخواه: کارتن های تاشو تقریباً در هر شکل و اندازه ای قابل تصور هستند. اگر یک نوع کارتن تاشو استاندارد با نیازهای شما مطابقت ندارد، می توان یک قالب سفارشی برای تولید جعبه ای منحصر به فرد برای محصول شما ایجاد کرد. همچنین آنها در انواع مختلف پرداخت می شوند و می توانند با حروف و گرافیک سفارشی چاپ شوند.

مقرون به صرفه: تولید آنها مقرون به صرفه است. آنها از مقوا و ماده ای نسبتاً ارزان ساخته شده می شوند. همچنین. کارتن های تاشو به صورت تخت ارسال می شوند و حمل و نقل و جابه جایی آنها مقرون به صرفه است.

سازگار با محیط زیست: کارتن تاشو نسبت به نمونه های مشابه پلاستیکی یا فلزی خود سازگارتر با محیط زیست هستند. از آنجایی که آنها از خمیر چوب ساخته شده اند، از یک منبع تجدید پذیر می آیند. هنگامی که آنها به پایان چرخه عمر خود به عنوان بسته بندی محصول رسیدند، می توان دوباره آنها را بازیافت کرد یا اگر به یک محل دفن زباله راه پیدا کنند تا  به محیط زیست آسیبی نمی رسانند و موجب تخریب آن نمی شوند، زیرا از جنس خود طبیعت هستند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله موارد استفاده کارتن لمینتی  پیشنهاد می شود.

کارتن
انواع کارتن

انواع کارتن تاشو

امروزه انواع مختلفی از کارتن های تاشو تولید و عرضه می شود. در اینجا 7 نوع از محبوب‌ترین آنها ذکر شده است.

1- کارتن تاشو با باکس پایینی

کارتن تاشو با باکس پایینی به صورتی طراحی شده است که در هنگام مونتاژ به طور خودکار در جای خود قفل می شود. 

کارتن تاشو با باکس پایینی اغلب به عنوان جعبه های پایین خودکار نیز شناخته می شوند. این نوع کارتن تاشو برای اجسام سنگین طراحی شده است. در واقع، آنها قوی ترین انواع جعبه هستند. بنابراین اگر چیزی واقعا سنگین دارید، این گزینه باید در بالای لیست شما باشد.

کارتن تاشو با باکس پایینی برای بسته‌بندی شمع‌ها، بطری یا ظروف بزرگ لوازم آرایشی مناسب هستند.

2- کارتن تاشو با باکس پهلویی  (یا 1-2-3)

اشتباه نکنید، این جعبه عددی برای تمرین شمارش نیست. این نوع کارتن تاشو نام خود را از سه مرحله مورد نیاز برای مونتاژ جعبه گرفته است. اگرچه مونتاژ کردن چند مرحله طول می‌کشد، اما مونتاژ آن از سایر کارتن های تاشو زمان‌برتر نیست. کارتن تاشو 1-2-3 معمولاً به عنوان باکس پهلوی نیز شناخته می شود. از آنجایی که لبه های پهلوی برای قفل شدن به یکدیگر فشار می آورند، این نوع بسته بندی محصول برای اجسام سنگین نیز مناسب است.

کارتن تاشو با باکس پهلویی برای بسته بندی ظروف شیشه ای گران قیمت عالی به نظر می رسند. این نوع کارتن برای شمع های بزرگ یا وسایل الکترونیکی سنگین تر پیشنهاد می شود.

3- کارتن تاشو باکس مستقیم

کارتن تاشو باکس مستقیم چند ابزار کارتن های تاشو است. نام خود را از این واقعیت گرفته است که هر دو پانل بسته شدن بالا و پایین در یک سمت جعبه قرار دارند و از جلو به عقب در یک جهت تا می شوند. اکثر باکس های مستقیم دارای شکاف های انتهایی هستند تا قسمت های انتهایی در جای خود قفل شوند. باکس های مستقیم یک انتخاب ایده آل برای اقلام سبک تا متوسط ​​هستند. آنها به صورت تخت ذخیره می شوند و برای استفاده نیازی به مونتاژ اضافی ندارند.

کارتن تاشو با باکس مستقیم انتخابی ایده آل برای بسته بندی لوازم آرایشی یا روغن های ضروری خواهند بود.

4- کارتن تاشو با باکس معکوس

کارتن تاشو با باکس معکوس تقریبا مشابه باکس مستقیم است، به استثنای بسته شدن انتهایی. به جای بسته شدن بالا و پایین در یک طرف، باکس معکوس آنها را در طرف مقابل قرار می دهد و باعث می شود که در جهات مخالف تا شوند. به غیر از این، تنها تفاوت این نوع کارتن تاشو با کارتن تاشو با باکس مستقیم قیمت آن است. از آنجایی که باکس مستقیم در قسمت در انتهایی به صورت مستقیم در یک طرف قرار می گیرد، ساخت آنها به کاغذ کمتری نیاز دارد، به این معنی که کمی ارزان  از کارتن تاشو با باکس معکوس هستند.

کارتن تاشو با باکس معکوس انتخاب خوبی برای محصولات سبک و متوسط ​​هستند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله آشنایی با کاربرد ورق کرافت در صنعت کارتن سازی پیشنهاد می شود.

کارتن جعبه ای
کارتن باکسی

5- کارتن تاشو با باکس کشویی

این نوع کارتن تاشو در اصل جعبه ای بدون ته یا رویه است. کارتن تاشو با باکس کشویی به گونه ای طراحی شده است که روی جعبه دیگری که معمولاً تزئین نشده، لغزنده است تا فضای اضافی برای اطلاعات محصول یا پیام برند فراهم کند. به عنوان یک امتیاز، استحکام و لایه اضافی را فراهم می کند.

یکی از نکات اصلی فروش این نوع کارتن تاشو قیمت آن است. بدون بسته شدن درب بالا یا پایین، بسته بندی کارتن تاشو با باکس کشویی  کم هزینه ترین گزینه در لیست است و به راحتی می توان آن را روی هر جعبه ساده برای سفارشی سازی فوری قرار داد. این نوع کارتن به خوبی با طیف گسترده ای از محصولات کار می کند.

6- کارتن تاشو با باکس دو تکه

همانطور که از نام آن مشخص است، این نوع کارتن تاشو دارای دو نیمه بالا و پایین مجزا است. باکس و در آن برای ایجاد دیوارهای دوتایی در کنار هم قرار می گیرند و این نوع کارتن تاشو را به انتخابی ایده آل برای بسته بندی محصولات لوکس بالاتر مانند جواهرات، لباس یا شیرینی تبدیل می کند.

اگر محصول شما چند قطعه دارد، می‌توان آن را به صورت سفارشی درخواست داد تا در حین حمل و نقل و نمایش آنها را از هم جدا نگه دارد.

7- کارتن تاشو سفارشی

در مورد کارتن های تاشو، تخیل شما تنها محدودیت است. درج های سفارشی محصولات را ایمن تر نگه می دارند و تجربه جعبه گشایی را برای مصرف کننده افزایش می دهند.

به ویژه آنها برای محافظت از اقلام شکستنی یا هنگام بسته بندی محصولات با چند قطعه مفید هستند. برش های سفارشی قسمت هایی از کارتن هستند که برای برجسته کردن محتویات بریده می شوند.

کارتن تاشو را می توان به هر شکل یا اندازه ای ساخت و لایه دیگری را به بسته بندی محصول شما اضافه کرد. برش‌های با قرارگیری مناسب می‌توانند برای جلب توجه و برجسته کردن بخش‌هایی از محصول شما که می‌خواهید مصرف‌کنندگان ببینند، استفاده شوند.

سفارشی کردن جعبه‌های خود با درج و برش می‌تواند ظاهری متناسب را به شما بدهد که برای بسته‌بندی محصولات درجه یک و سطح بالا مانند عطرها و لوازم آرایشی عالی است.

امکانات بی پایان با کارتن های تاشو

کارتن های تاشو پیشروی صنعت بسته بندی محصولات مدرن هستند. تولید آنها ارزان است، کار با آنها آسان است و از نظر زیست محیطی پایدار هستند. تقریباً گزینه های بی حد و حصر برای سفارشی سازی اطمینان حاصل می کند که بسته بندی محصول شما شخصیت برند شما را به طور کامل منعکس می کند.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله انواع جعبه های کارتن و کاربرد آنها پیشنهاد می شود.

کارتن بسته بندی

انتخاب بهترین کارتن از تولیدکننده برتر کارتن در ایران 

نوع کارتنی که برای محصول خود انتخاب می کنید باید ویژگی هایی داشته باشد که باعث جلب توجه مشتریان شود. از نوع کاغذ کارتن و شکل ظاهری کارتن گرفته تا کیفیت آن و نحوه باز و بسته کردن کارتن متناسب با کارایی آن، همه از موارد مهمی است که باید در نظر گرفته شود.

شرکت پارس پوشش مهام با استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه ها، هر گونه خدمات تولید کارتن، ورق کارتن، قالب کارتن بسته بندی و غیره را با کیفیت عالی ارائه می کند.

برای مشاوره با تیم متخصص و سفارش هر نوع قالب کارتن با ما در ارتباط باشید.

پست های مرتبط

یک فکر در مورد “7 نوع کارتن تاشو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *