مقالات

5 دلیل برای محبوبیت کارتن مقوایی

محبوبیت کارتن مقوایی

کارتن مقوایی، یک انتخاب عالی و بسیار کم هزینه برای انواع بسته بندی است، به همین علت محبوبیت کارتن مقوایی زبانزد است. کارتن های مقوایی  و جعبه های پستی مقوایی یک سرمایه گذاری عالی، بسیار انعطاف پذیر و از نظر زیست محیطی پایدار هستند.

شما می توانید از کارتن های مقوایی برای بسیاری از موارد و خطوط تولید مختلف استفاده کنید. همچنین به عنوان یک شرکت یا سازمان می توانید در هزینه های خود صرفه جویی کنید و به محیط زیست کمک کنید و در عین حال مطمئن شوید که محصولات در شرایط عالی به دست مشتریان خود می رسند.

شما باید اطمینان حاصل کنید که اقلام شما برای شرکت ها با هر اندازه ای به خوبی محافظت می شوند. نه تنها باید اطمینان حاصل کنید که چیزها به خوبی بسته بندی شده اند تا شکستگی یا آسیب را به حداقل برسانید، بلکه فاکتورهای دیگری نیز وجود دارد که باید در نظر بگیرید. ویژگی های سازگار با محیط زیست، جذابیت های زیبایی شناختی، عمل گرایی و سادگی حمل و نقل، همه عواملی هستند که در انتخاب مواد بسته بندی باید در نظر گرفته شوند.

علت محبوبیت کارتن مقوایی

کارتن مقوایی بسیار سازگار است و کاربردهای گسترده ای دارد. هدف اولیه از استفاده از کارتن های مقوایی این است که درواقع از کالاها یا مواد خامی که باید با استفاده از بسته بندی و بسته بندی حباب دار حمل، ذخیره یا نگهداری شوند، محافظت شود.

این یک تعریف گسترده از کارتن مقوایی است، زیرا ممکن است برای نگهداری طیف وسیعی از اشیا، از کالاهای الکترونیکی گرفته تا وسایل خانه استفاده شود. شرکت ها محصولات انبوه را در کارتن های مقوایی ارسال می کنند و کالاها را در جعبه های مقوایی قرار می دهند تا تضمین کنند که آنها بدون هیچ گونه آسیبی به دست مشتریان خود می رسند.

از کارتن هایی مقوایی می توان برای نگهداری مواد غذایی و نوشیدنی ها (مثلاً کارتن های شیر مقوایی) استفاده کرد و در برخی شرایط از کارتن های های مقوایی برزرگ برای حمل مواد سمی، داروها و زباله های خطرناک استفاده می شود. مردم، شرکت‌های کوچک و سازمان‌های صنعتی بزرگ همگی از جعبه‌های مقوایی استفاده می‌کنند و این فهرست همچنان ادامه دارد.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله انواع جعبه های کارتن و کاربرد آنها پیشنهاد می شود.

کارتن

1ـ  بسیار کاربردی

برای مثال جعبه های پیتزا را در نظر بگیرید. این یک طراحی آزمایش شده و واقعی است که قابلیت انباشته شدن قفسه سوپرمارکت ها و سطح ایده آلی برای نمایش جزئیات محصول و برند را ارائه می دهد.

محافظت از کالاهای داخل و راهی مفید برای نگهداری و ارائه آن از خانه برای کاربر است. بسته بندی و ارسال در بسته بندی مواد نیز ساده است، که شامل یک جعبه راه راه است که برای اطمینان از تحویل روان کالاهای خود به فروشگاه های خرده فروشی طراحی شده است.

بسته بندی اولیه و ثانویه محصولات را می توان چند بار تقسیم بندی و تغییر کاربری داد تا گزینه های بسته بندی نوآورانه ایجاد شود.

برای آگاهی بیشتر مطالعه آشنایی با جنس کاغذ کارتن مقاله  پیشنهاد می شود.

2ـ بیان کننده ماجرای برند

فرایند جعبه‌گشایی کامل برای تجربه برند مصرف‌کننده با یک محصول، از جعبه‌های مقوایی گرفته تا کارتن هایی مقوایی که کالاها را می‌پوشانند و محافظت می‌کنند، حیاتی است. علاوه بر این، بسته‌بندی مبتنی بر کاغذ، سطحی را فراهم می‌کند که بر روی آن گرافیک‌های با کیفیت، نشانه‌های برند، عکس‌ها و سایر عناصر برای ارتباط با داستان برند نقش می‌بندد.

اگرچه مقوای ساده به خودی خود می تواند یک راه حل بسته بندی موفق باشد، رنگ، اندازه و تبلیغات می توانند به راحتی مقوا را دوباره تعریف کنند. مقوا برای طراحی یا چاپ برای تولید بسته بندی واقعا منحصر به فرد  است.

ممکن است مقوا  به راحتی از بسته بندی خسته کننده به محافظی واضح و جالب تبدیل شود که به کسب و کار شما با استفاده از رنگ ها و آرم ها به راحتی قابل تشخیص است. مقوا را به عنوان یک بوم خالی در نظر بگیرید که می توانید نام و تصویر محصول یا نام تجاری خود را روی آن چاپ کنید تا از روی قفسه ها بیرون بیاید.

3ـ  سازگاری فوق العاده

ممکن است کارتن های مقوایی برای ساختن چیزهای مختلف در اشکال و اندازه های مختلف استفاده شود. بسته‌بندی مقوایی می‌تواند کاربردهای متعددی داشته باشد یا به شکل‌هایی باشد که قبلاً غیرقابل تصور بود.

در مواقع خاصی، تولیدکنندگان بسته بندی مقوایی خود را طوری طراحی کرده اند که کاربرد ثانویه داشته باشد. این امر عمر محصول را بهبود می بخشد و نشان دهنده تعهد برند به کاهش ضایعات است.

برای مثال مشاغل پوشاک می توانند از کارتن هایی مقوایی استفاده کنند که می تواند به چوب لباسی تبدیل شود و به مصرف کنندگان امکان استفاده دوم از بسته خود را بدهد.

به دلیل سازگاری آن، می توانید محصولات مختلفی را با استفاده از مواد مشابه بسته بندی کنید. بسته بندی ایمن می تواند به شما در یافتن بسته بندی مناسب برای کالاهای خود و کاهش ضایعات کمک کند. کارتن های مقوایی به دلایل مختلفی قابل استفاده هستند.

بسته بندی همه کاره یک مفهوم جوان برای نوآوری است، به لطف ظهور انفجاری تجارت الکترونیک، جایی که چیزها به طور جداگانه ارسال می شوند. همه چیز از لباس‌های کودک، ظروف شیشه‌ای گرفته تا بستر بچه گربه‌ها و پوشک را می‌توان به طور ایمن در  کارتن های مقوایی بسته‌بندی کرد که به اندازه کافی برای حمل و نقل محکم هستند و در عین حال اجازه می‌دهند محصول به زیبایی در قفسه‌های سوپرمارکت نمایش داده شود یا به عنوان ظرف سرو در قفسه خانه مشتری نهایی استفاده شود.

برای آگاهی بیشتر مطالعه مقاله آشنایی با کاربرد ورق کرافت در صنعت کارتن سازی پیشنهاد می شود.

کارتن مقوایی

4ـ کاهش دهنده هزینه حمل و نقل

از آنجایی که مقوا وزن سبکی دارد، بسته بندی واقعاً به وزن کلی محصول اضافه نمی کند. بسته بندی سبک تر، حمل، جابجایی یا نگهداری اشیا را آسان تر و مقرون به صرفه تر می کند؛ زیرا با کاهش وزن در سوخت صرفه جویی می شود. اگر در هزینه بنزین صرفه جویی کنید، ممکن است هزینه های حمل و نقل شما تا حد زیادی کاهش یابد. همچنین احتمال دارد نه تنها در هزینه صرفه جویی کنید، بلکه می توانید با مصرف سوخت کمتر، ردپای محیطی خود را نیز کاهش دهید.

5ـ دوستدار محیط زیست

یکی از مهم ترین مزایای کارتن های مقوایی این است که دوستدار محیط زیست است. اغلب کارتن های مقوایی قابل استفاده مجدد هستند، اما در غیر این صورت، می‌توان آنها را دوباره پردازش کرد و مواد را به موارد مفید تبدیل کرد.

این مورد فقط برای محیط زیست خوب نبوده؛ بلکه به تامین‌کنندگان مقوا کمک می‌کند تا از طریق بازیافت قیمت‌ها را کاهش می دهند و به کسب‌وکارها این امکان را خواهد داد تا مقوای مقرون‌به‌صرفه برای حمل و نقل و ذخیره‌سازی پیدا کنند.

انتخاب بهترین کارتن از تولیدکننده برتر کارتن در ایران 

نوع کارتنی که برای محصول خود انتخاب می کنید باید ویژگی هایی داشته باشد که باعث جلب توجه مشتریان شود. از نوع کاغذ کارتن و شکل ظاهری کارتن گرفته تا کیفیت آن و نحوه باز و بسته کردن کارتن متناسب با کارایی آن، همه از موارد مهمی است که باید در نظر گرفته شود.

شرکت پارس پوشش مهام با استفاده از جدیدترین و پیشرفته ترین دستگاه ها، هر گونه خدمات تولید کارتن، ورق کارتن، قالب کارتن بسته بندی و غیره را با کیفیت عالی ارائه می کند.

برای مشاوره با تیم متخصص و سفارش هر نوع قالب کارتن با ما در ارتباط باشید.

پست های مرتبط

یک فکر در مورد “5 دلیل برای محبوبیت کارتن مقوایی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *