مقالات

نحوه تعیین ابعاد کارتن بسته بندی

ابعاد کارتن

با توجه به انواع محصولات، تنوع بسته بندی نیز متفاوت است و کارتن هایی با ابعاد مختلف در بازار عرضه می شود. برای اینکه بدانید ابعاد مورد نظر کارتن برای بسته بندی محصولات شما به چه صورت است، تا انتهای مقاله با ما همراه باشید. در این مقاله مطالبی را خدمت شما ارائه می کنیم تا با نحوه تعیین ابعاد کارتن بیشتر آشنا شوید. 

تعیین کردن ابعاد محصول برای ساخت جعبه کارتن

برای سفارش جعبه کارتن قبل از هر چیز باید ابعاد محصول خود را به شرکت تولید کننده کارتن بدهید تا براساس آن اقدام به تولید آن کند. در صنعت کارتن سازی، به ابعاد داخلی کارتن و یا میزان حجم داخلی کارتن نیاز است. کافی است شما ابعاد محصول مورد نظر را به سازنده کارتن اعلام کنید. این نکته را به یاد داشته باشید که ابعاد داخلی کارتن با ابعاد اندازه گیری شده برای ساخت کارتن متفاوت است.

برای اندازه گیری یک جعبه کارتن باید طول، عرض و ارتفاع آن را محاسبه کنید. قسمت هایی که رو هم قرار می گیرند و لبه های چسب زده شده در اندازه کارتن نقشی ندارند. علاوه بر ابعاد کارتن، نوع ورق استفاده شده و قالب آن را نیز باید اعلام کنید.

شرکت پارش پوشش مهام، هر گونه سفارشات شما را پذیرفته و با توجه به ملاک های انتخابی شما انواع کارتن های لمینتی، دایکاتی، چند لایه و غیره را تولید می کند.

تعیین ابعاد کارتن - حجم فضای کارتن

ابعاد جعبه کارتن در بازار داخلی

تعیین ابعاد کارتن از عوامل مهمی است که هنگام تولید آن باید مشخص گردد. از آنجائیکه محصولات تنوع گوناگونی دارند، نمی توان استاندارد ثابتی برای تولید کارتن ها تعیین کرد. ابعاد کارتن توسط مشتری و با توجه به نوع محصول انتخاب می شود. علاوه بر این، نوع ورق کارتن و تعداد لایه ها نیز در تولید کارتن های بسته بندی متفاوت است.

با این حال ممکن است بعضی از محصولات مانند کارتن تخم مرغ و یا کارتن خرما در اندازه های ثابتی تولید شوند. اما مشتریان می توانند طرح، رنگ، نوع ورق و ابعاد کارتن را با مشاوره کارشناسان متخصص تعیین کرده و سفارش دهند.

معمولا کارتن هایی که در بازارهای داخلی مورد استفاده قرار می گیرند در مسافت های کوتاه منتقل می شوند و معیارهای مهم بسته بندی کارتن با توجه به جابجایی در نظر گرفته می شود. به عنوان مثال محصولاتی که وزن بیشتری دارند و با دستگاه پالت جابجا می شوند باید با ابعاد خاصی تولید شوند تا هنگام انتقال آن با مشکل مواجه نشوید.

تعیین ابعاد جعبه کارتن در بازار خارجی

محصولاتی که به بازارهای خارجی صادر می شوند بسته بندی متفاوتی دارند و از نظر نوع ورق کارتن، تعداد لایه ها و ابعاد کارتن متفاوت است. اگر نکات مهم مربوط به اندازه های کارتن را به صورت معیاری مشخص نکنید ممکن است محصول مرجوع شود.

انتقال محصولات بسته بندی شده به بازارهای خارجی توسط پالت صورت می گیرد. اندازه پالت عموما 120*80 و یا 120* 100  می باشد. به همین دلیل برای تعیین اندازه کارتن باید به عوامل مهمی مانند اندازه پالت، نوع محصول، وزن محصول و حجم آن بستگی دارد.

ابعاد کارتن های بسته بندی را برای محصولاتی که در بازارهای خارجی به فروش می رسند، طبق معیارهای استانداردی تولید می کنند تا به راحتی بر روی پالت چیده شوند. بعضی از محصولات توسط کانتینرها جابجا می شوند که اندازه آنها ثابت است. شما می توانید به اندازه 2 متر و 20 سانت از فضای کانتینر را به چیدمان کارتن های بسته بندی اختصاص دهید.

قبل از سفارش کارتن حتما مشخص کنید که هدف شما از استفاده کارتن در بازارهای داخلی است یا خارجی.  همچنین، نحوه انتقال محصول و شرایط جابجایی آن را حتما در نظر داشته باشید.

نحوه مشخص کردن ابعاد کارتن

اگر با توجه به نوع محصول ابعاد آن مشخص است، تولید کننده به راحتی سفارش شما را انجام خواهد داد. در صورتی که دانش کافی در مورد ابعاد کارتن بسته بندی ندارید، بهتر است با کارشناسان متخصص مشورت کنید و نوع محصول و ابعاد آن را به آنها اعلام کنید.

شرکت پارس پوشش مهام، با استفاده از دستگاه های پیشرفته و ماشین آلات صنعتی که در اختیار دارد می تواند هر نوع کارتن سفارشی شما را در قالب های متنوع طراحی و تولید کند.

بیشتر بدانید: نحوه درست کردن قالب کارتن

تعیین ابعاد کارتن برای محصولات فاقد ابعاد مشخص

بعضی محصولات از قبیل ادویه جات، مواد غذایی پودری و خشکبار بسته بندی خاصی دارند و روش اندازه گیری آن نیز متفاوت است. برای این کار می توانید مقدار معینی از محصول (مثلا یک کیلو گرام) را بسته بندی کرده و با طول و عرض ثابت در یک کارتن قرار دهید. با محاسبه سطح مقطع و ضرب مقدار بدست آمده در ارتفاع، می توانید حجم یک واحد از محصول را تعیین کنید.

تعیین ابعاد کارتن - شرکت پارس پوشش مهام

تعیین ابعاد کارتن برای اجسام قابل اندازه گیری

اگر محصول شما در قالب یک جسم قابل اندازه گیری باشد، می توانید با خط کش طول، عرض و ارتفاع آن را تا خارجی ترین قسمت آن با خط کش اندازه گیری کنید. ابعاد بدست آمده حجم داخلی کارتن بوده و فضای اضافی نیز با اشیاء دیگر مانند نایلون پر می شود.

صفر تا صد مراحل تولید کارتن با شرکت پارس پوشش مهام

شرکت پارس پوشش مهام، با سابقه 10 ساله، انواع کارتن های بسته بندی را متناسب با نیاز مشتری طراحی و تولید می کند.

ما با تضمین کیفیت کالا آماده ایم تا در 2 شیفت کاری تولید روزانه داشته باشیم و سفارشات شما را در طول 1 هفته تا 10 روز تحویل دهیم. برای سفارش انواع کارتن های بسته بندی، انواع ورق کارتن، انواع کارتن های سه لایه، پنج لایه و غیره می توانید با تیم کارشناسان ما مشاوره رایگان داشته باشید.

پست های مرتبط

1 نظر در “نحوه تعیین ابعاد کارتن بسته بندی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *