خرید کارتن, کارتن, مقالات

آشنایی با نحوه تولید کارتن

تولید کارتن

شاید استفاده از کارتن های بسته بندی به نظر ساده باشد، اما نحوه تولید کارتن ها بسیار پیچیده و دشوار است. زیرا برای تولید آن مراحل متعددی صورت می گیرد که طی آن از مواد و دستگاه های خاصی استفاده می شود. اگر می خواهید در این مورد بیشتر بدانید ما را تا انتهای مقاله همراهی کنید.

تفاوت در تولید کارتن ها

کارتن ها انواع متفاوتی دارند و نحوه تولید آن ها کمی با یکدیگر فرق دارند. به عنوان مثال، کارتن های معمولی نظر به اندازه مشخص شده آماده تولید می شوند و سپس برای چاپ به مرحله بعدی منتقل می شوند. در صورتی که نوع محصول شما متفاوت است و بسته بندی خاصی دارد، اندازه کارتن نیز با توجه به آن توسط قالب های دایکاتی، روتاری و غیره مشخص می شود.

نحوه تولید کارتن های لمینتی به گونه ای است که ابتدا طرح مورد نظر بر روی ورق کاغذ روغنی و ساده با توجه به سفارش مشتری چاپ شده و پس از آن با استفاده از چسب سیلیکات بر روی کارتن چسبانده می شود. بدین ترتیب مراحل تولید کارتن بعد از چاپ آغاز می شود.

مراحل تولید کارتن

بسته بندی محصول از نکاتی است که در نگاه اول توجه مشتری را به خود جلب می کند و قطعا در میزان فروش محصول نیز نقش عمده ای دارد. علاوه براین، نوع کارتن بسته بندی می تواند بر محافظت از محصول، کاهش هزینه ها، مقاومت و موارد دیگر نیز تاثیر داشته باشد.

اکثر تولید کنندگان کارتن سعی بر این دارند تا کارتن هایی با بهترین و مرغوب ترین مواد اولیه تولید کنند که از استانداردهای جهانی پیروی شود.

تولید کارتن - صنعت کارتن سازی

بررسی نیاز مشتری برای تولید کارتن

کارتن های بسته بندی ابعاد و طرح استانداردی ندارند که به صورت پیش فرض تولید شود. ارائه کنندگان محصولات باید براساس نوع محصول اندازه، طرح، رنگ، چاپ و نوع بسته بندی را مشخص کنند. هنگام تولید کارتن عوامل مهمی باید در نظر گرفته شود که از جمله می توان به سطح حفاظتی، اقتصادی و تبلیغاتی محصول اشاره کرد.

برای انتخاب گزینه بهتر می توانید با تیم طراحی مشورت کنید تا متوجه شوید که بسته بندی محصول شما با چه نوع کارتنی مناسب است.

برای تولید کارتن با چاپ فلسکو، اندازه کنگره های ورق کارتن باید فاصله کمتری داشته باشند. اما کارتن های بسته بندی مخصوص صادرات معمولا از پنج لایه بوده و از چندین لایه ورق کنگره دار در آن استفاده می شود.

تهیه ورق کارتن

تمام موارد مربوط به تولید کارتن توسط مشتری تعیین می شود و مرحله اساسی تولید شروع می گردد. در این مرحله، نوع مواد اولیه در تولید کارتن نیز مشخص می شود. خمیر کاغذ ممکن است از ضایعات دیگر کارتن ها و یا چوب ساخته شود. در نهایت خمیری که بدست می آید برای تولید ورق کارتن استفاده می شود.

این نکته را به یاد داشته باشید که کیفیت خمیر بدست آمده از چوب قطعا بهتر از خمیر حاصل از ضایعات کارتن می باشد. مواردی مانند تعیین سایز ورق کارتن، کنگره دار کردن ورق کارتن و چسباندن لایه های کارتن نیز در این مرحله انجام می شود.

مطالعه این مقاله را به شما پیشنهاد می کنیم: مراحل تولید ورق کارتن در صنعت کارتن سازی

مرحله چاپ کارتن

همانطور که در ابتدای مقاله اشاره کردیم، فرآیند چاپ برخی از کارتن ها در مراحل ابتدایی تولید صورت می گیرد. بر اساس نوع سفارش مشتری ممکن است چاپ مخصوصی بر روی کارتن اعمال شود. چاپ افست و فلکسو از جمله روش های رایجی است که به منظور چاپ کارتن استفاده می شود.

هر کدام از این تکنیک ها کاربرد خاصی دارد و از نظر کیفیت طرح و رنگ متفاوت می باشد. اگر قصد اعمال طرح خاصی را بر روی کارتن دارید در همین مرحله تعیین کنید تا بر روی سطح کارتن چسبانده شود.

تولید کارتن - شرکت پارس پوشش مهام

طراحی و برش کارتن

بسته به نوع محصول و سفارش مشتری، کارتن های متفاوتی در اندازه ها و طرح های متنوع تولید می شوند. ممکن است از دستگاه خاصی در فرآیند تولید کارتن استفاده شود.

مرحله برش کارتن از جمله مراحل حساس و مهمی است که به منظور ایجاد خط برش، دایکات کردن و چسباندن لبه های کارتن استفاده می شود.

عوامل مهم در فرآیند تولید کارتن

طی مراحل تولید کارتن بسته بندی، بعضی عوامل مهم مانند نوع فلوت و لایه های استفاده شده در کارتن نیز در نظر گرفته می شود. این عوامل در استحکام و مقاومت کارتن نقش مهمی دارد. با توجه به اینکه از کارتن به منظور صادرات و یا بسته بندی محصولات سبک و سنگین استفاده می شود، انتخاب نوع ورق کارتن نیز اهمیت دارد.

ورق های فلوت دارای رده بندی های مختلفی است که هر کدام ویژگی های منحصر به فردی دارد. ورق فلوت B و C از رایج ترین انواع فلوت ها می باشند که از مقاومت بالایی برخوردار هستند و می تواند از محصولات به خوبی محافظت کنند.

تعداد لایه های کارتن نیز از عوامل مهمی هستند که باید هنگام تولید کارتن به آن توجه کرد. این شاخص توسط مشتری و با توجه به نوع محصول مشخص می گردد. معمولا تعداد لایه های کارتن، 3 لایه و 5 لایه می باشند که از نظر استحکام با یکدیگر متفاوت هستند.

پارس پوشش مهام، تولید کننده انواع کارتن

شرکت پارس پوشش مهام یکی از تولید کننده های برتر کارتن در ایران می باشد .این کارخانه به صورت شبانه روزی درحال فعالیت می باشد و با داشتن سابقه ای بیش از سی سال و با بهره گیری از نیروهای متخصص در این زمینه فعالیت می کند

با توجه به نیاز مشتریان انواع و اقسام کارتن ها با بهترین مواد اولیه و با استفاده از دستگاه های پیشرفته به شما عزیزان عرضه میشود. شما می توانید با توجه به نیاز خود سفارشات خود را از این کارخانه تهیه کنید.

پست های مرتبط

یک فکر در مورد “آشنایی با نحوه تولید کارتن

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *